אלטרנטיבלי ראשי

כשרוצים לעשות משהו טוב לגופ-נפש רוח

 
 
 
 

 

 

 

 

ספיישל צ'אקרות, איזון אנרגטי וחיבור לאנרגיות חיוביות. מערכת הצ'אקרות - מבוא

כיום, כשהמילים איזון הגוף, צ'קרות, מרכזי אנרגיה, רפואה משלימה ומושגים רוחניים נוספים הפכו להיות חלק מחיינו, חשוב שנבין ונדע מה משמעות המילים וכיצד ניתן לשפר את איכות חיינו.

מאת: פורטל אלטרנטיבלי, רוזלין היניג

הצ'קרות מוזכרות בכתובים הודיים קדומים שגילם בערך 2600 שנים. המילה צ'אקרה פירושה "גלגל" בסנסקריט (כתבים קדומים). הסברה טוענת כי כוונתם הייתה לצורת השמש המעניקה חיים ושולטת בעולם. הצ'קרות המרכזיות בגוף האדם הן שבעה מרכזים רוחניים של אנרגיה, הבנויים כהילות, בהתאם לפילוסופיה של המדיטציה היוגית. למעשה, ישנן מאות צ'קרות משניות או נקודות אנרגיה בגוף. הן מצויות בכל מקום שסיומי עצבים יוצרים נקודת מפגש.
עיקרון זרימת האנרגיות בגוף, שחרור אנרגיות וניתובן בזרימה הרמונית מנוצלת על ידי תורת השיאצו - שימוש בנקודות לחיצה בגוף בכדי לשחרר אנרגיות עצורות וחידוש זרימת האנרגיה בגוף כולו.
היכן נמצאות הצ'קרות ?
הצ'קרות הינן מרכזים אנרגטיים המצויים במקביל לחוליות עמוד השידרה. על ידי הבנה וניצול האנרגיות של הצ'קרות ושחרור חסימות בצ'קרות מסויימות, אנו יכולים באופן מוחלט להגיע למצב נעלה של הכרה ולמימוש עצמנו בצורה הטובה ביותר. הצ'קרות הינן מרכזי פעילות של כח ויטלי בלתי נראה לעין המכונה "פראנא" שהיא אחת משלוש האנרגיות הקיימות על פי התורה ההודית. הפראנא נחשבת לאנרגיה שמרחפת באוויר החופשי ונשאבת לגוף על ידי מזון ונשימה. הפראנא מחיה כל חי, וניתן להגבירה ולהשתמש בה כדי לעזור בריפוי.
אנשים בעלי ראיה על-חושית מתייחסים לצ'קרות כאל "גלגלים צבעוניים" או זרמים מערבולתיים סביב נקודת מרכז, הנקשרים אל עמוד השדרה על ידי שלוחה. מערכת הצ'קרות מצויה לאורך עמוד השדרה מן התחתית - צ'אקרת השורש ועד לקודקוד - צ'אקרת הכתר. האנרגיה שמפיקה מערכת הצ'קרות נקלטת על ידי בלוטות ההורמונים שם היא משתנה לחומר פיזי ומועברת דרך זרם הדם ומערכת העצבים אל הגוף הפיזי.
לכל צ'אקרה מתאים אורך גל, צבע ואבני חן מסוימות. ניתן לחוש את האנרגיות של הצ'אקרה גם באופן אנרגטי בתחושות ביד כאשר מעבירים אותה קרוב לגוף. אלה שניחנו בראיה על-חושית טוענים שהצבעים של הצ'קרות זוהרים יותר מצבעים רגילים ומזכירים את ההילה שמרחפת מעל ראשינו.
לצ'אקרה צורה קעורה כקערה והיא נראית כמערבולת. אם היא בלתי מפותחת או חסומה היא מופיעה כעיגול קטן שטוח בקוטר 5 ס"מ, וכאשר היא פתוחה או אצל אדם רוחני היא נראית כשמש זעירה- זוהרת הסובבת כמערבולת. הצ'קרות ממומקות על פני השטח של הגוף האתרי- כאשר הן נוטות לבלוט החוצה במקצת מן הגוף הפיזי.
אדם מפותח רוחנית, יהיה בעל צ'קרות זוהרות ובעלות חיות רבה משום שאנרגיה רבה יותר חולפת דרכן, מה שיעשה אותו ליותר אנרגטי, יצירתי, ויטלי ובעל יכולת להישגים גבוהים יותר.
הצ'קרות פעילות כל עוד האדם חי והן משחררות אנרגיה לתוך הגוף תוך כדי סיבוב המרווה את תאי הגוף הפיזי בויטליות הנחוצה על מנת לקיימו. אם הצ'קרות אינן מאוזנות, או שהן חסומות, כוח החיים הבסיסי נחלש מה שיוצר תחושה של כבדות, עייפות, דיכאון וחוסר איזון עם החיים, כאשר הגישה הנפשית לחיים עלולה להשתנות לפחד, ספקנות, פאטליזם וכו'.
כאשר הצ'קרות פתוחות יתר על המידה עלול להיווצר מצב של יתר פעילות אנרגטית, בדומה לאדם ה"שורף את הנר משני קצוותיו", ואז האדם דרוך ועצבני יתר על המידה "ומוכן לזינוק" בכל עת. במוקדם או במאוחר הוא "יישרף" משום שלא ידע כיצד לטפל במצב כה גבוה של אנרגיה.
בכל יום נלמד מהו תפקידה של צ'אקרה מסויימת, ומהם הכלים שבאמצעותם ניתן להתחזק רוחנית ולהגיע לאיזון אנרגטי.


 

קישורים נוספים:
תאור, תכונות ומאפייני הצ'אקרות
לקבלת אוסף הטיפים הגדול של אלטרנטיבלי ויועצים רוחניים מובילים
לאתר של רוזלין. טיפולים, הרצאות וסדנאות

 

לאן ממשיכים מכאן?
מצטרפים לקבלת אוסף הטיפים הגדול של פורטל אלטרנטיבלי ויועצים רוחניים מובילים
אפשר להתייעץ עם מיסטיקנים ויועצים רוחניים בשיחה אישית - עכשיו!
נכנסים לקניון הרוחניות
■ חולקים את המידע עם החברים ברשתות החברתיות
■ לוחצים על כפתור ה Like ומצטרפים לקבוצת הרוחניות הגדולה בישראל בפייסבוק

 

 

ערוצי תוכן

 
 
 
 
 
עמוד זה עוסק בין היתר ב: טיפולי רפואה משלימה, יוגה, רפואה סינית, ארומתרפיה, צמחי מרפא, דיאטה ותזונה, הורוסקופ, אסטרולוגיה, מיסטיקה, ויטמינים ובו תוכלו למצוא מידע רב בנושאי בריאות שונים, הגשמה עצמית, התגברות על קשיים, פתרון דילמות ועוד... לרשימת תגיות התוכן
 
 
 

 

 

 

 
ערוצי רפואה משלימה
רפואה משלימה
טיפולי רפואה משלימה
רפואה סינית
אורה סומא
פרחי באך
דיאטה ותזונה
צמחי מרפא

ספרי רפואה משלימה
ערוצי רוחניות והגשמה עצמית
רוחניות
יוגה
מדיטציה בדמיון מודרך
מודעות עצמית
יועצים רוחניים
גוף ונפש
פנג שואי
הגשמה עצמית
ערוצי מיסטיקה ואסטרולוגיה
מיסטיקה
אסטרולוגיה
הורוסקופ
קלפי טארוט
נומרולוגיה
קריסטלים ואבני חן
קבלה ומודעות עצמית
קניון רוחניות ומיסטיקה
רדיו רוחני
שימושי
חיפוש מטפל / יועץ רוחני
מטפלים ויועצים - נבחרי החודש
היועצים המובילים של ישראל
▪ 
יעוץ אישי מאסטרולוגים
▪ 
יעוץ אישי מנומרולוגים
▪ 
יעוץ אישי מקוראים בטארוט
▪ 
יעוץ להגשמה עצמית
▪ 
יעוץ אישי ממיסטיקנים
▪ 
יעוץ אישי ברפואה משלימה
▪ 
יעוץ אישי לתזונה והרזיה
▪ 
יעוץ אישי באהבה וזוגיות
▪ 
פתרון חלומות
מי אנחנו I תנאי שימוש ותקנון האתר  I פרסמו באתר  I צור קשר

בקרו גם ב: אתר רפואת שיניים Goodee I אתר פנאי ואורח חיים I אתר קוסמטיקה I