אלטרנטיבלי ראשי

כשרוצים לעשות משהו טוב לגופ-נפש רוח

 
 
 
 
 

 

 

 

 

אורא סומה: תראו מה שצבע יכול לעשות

תשכחו מצלליות לעיניים ומריפודים לספות. בחירה של צבע מתוך בקבוקוני האורא סומא יכולה לעשות פלאים בכל אחד. בואו לבחור לכם צבע בפסטיבל בראשית

מאת: פורטל אלטרנטיבלי, ד"ר שולמית רונן

אורא סומא היא תרפיה המשלבת את אנרגיית החיים של הצבע עם תכונותיהם החיוניות של צמחים, פרחים, שמנים אתריים, גבישים, מינרלים ואנרגיית החיים של הצבע בחיי היומיום, ככלי לריפוי וחיזוק המודעות, השינוי והקבלה העצמית. "הינך", אומרת התורה, "הצבע שבחרת", ולפיה, הבקבוקים כפולי הצבע, בהם עושים שימוש בתרפיה זו, מכילים אנרגיית חיים דינאמית, אנרגיית הצבע.

עולמם הקסום של הצבעים קשור קשר ישיר לפרחים. ההתבוננות בפרח דומה לאחיזת מראה לנשמה ולנפש, מראה שאנו יכולים לראות בה את חיינו באופן ברור יותר, מפני שבצורתו, בניחוחו ובצבעו של הפרח אנו יכולים למצוא מקבילות בחיינו. פרחים אינם רק יפים, הם שימשו לאורך ההיסטוריה ובתרבויות השונות למטרות ריפוי, כוחותיהם היו ידועים בזכות התועלת שלהם לא רק למיחושי הגוף אלא גם להתרוממות הרוח, לגוף ולנפש. והרי אין כמו פרח לשמח לבב אנוש.

פרחים מכילים בתוכם אנרגיית ריפוי, ובדומה לצבעים, הם באים לתמוך בנו ולסייע בכל מצב בחיינו. השינויים שהפרח מביא לחיינו בכל הרמות מאפשרים לנו לחוש השלמה וחיבור לעצמנו, כך שביופיים ובצבעוניותם אנו משלימים עם עצמנו ועם הסובב, מתוך הרמוניה פנימית המקרינה לסובב.
צמחים ופרחים מייצגים מאז ועד היום מתנה מעומק הלב. האדם השתמש ומשתמש בפרחים כדי לתקשר עם זולתו, לרוב כאשר מילים לא יכולות לגעת ברבדים אלה.

הפרחים, כמו בני האדם, צומחים מתוך חורבן וצלקות העבר, יש בהם את ההבטחה למחר חדש, ולאלה שחוו אובדן או טרור מכל סוג, הם מבטיחים ומביאים תקווה ומנחמים במצבי שכול, וכמו קסמם של הצבעים הם מאירים את החושך, ועוצמתם בהבטחה להתחדשות לחיים חדשים. הפרחים בצבעיהם הפלאיים מאפשרים לכולנו "לבחור בחיים" בכל רגע ורגע.

תראו מה שצבע יכול לעשות
מהו צבע? צבע הוא אינפורמציה, מידע, קוד - הוא קריא ומובן מכל הבחינות במלכת החי ובעולם החרקים. צבע הוא אור לבן שנשבר ומתפצל לשבעה צבעי הקשת, הוא פותר בעיות ומסמן דרך. למעשה, צבע הוא אנרגיית חיים וביכולתו להשליט סדר ולהוציא אותנו מהכאוס. כדאי לכן לצבוע את עצמנו בבריאות, בעושר ובשפע, בחוכמה ובשגשוג.

לפני שנבין מה מסמל כל צבע ואת משמעותו, אנו מזמינים אתכם לפסטיבל בראשית 2007. פסטיבל צבעוני במיוחד בו תוכלו לחוות את האבחון בעזזרת הצבעים ולהיות יותר שלמים.

הצבע האדום - אנרגיה של אהבה ואנרגית חיים. זרימת הדם (אדום) מסמלת אנרגיה של זרימה עם החיים, הישרדות, וכן בניית הדימוי העצמי ופרקטיות. באדום טמונה אנרגיה המפעילה את הידיים ואת הרגליים, עוזרת לגמישות המחשבה, הרגשות ומגבירה את כוח הרצון. תהליך הלידה הוא התנסות אדומה, ובאדום כלל יש אנרגיה להישרדות, תשוקה, אהבה ומחויבות, אומץ וחוזק, איכויות של התעוררות לשינוי ה"אני" בתוך עצמנו, המעצימות את יכולת ההשתרשות של כל אלה.
צלו של הצבע האדום מבטא כעס, תסכול, דחייה ונטישה.

קורל - מבטא את חוכמת האהבה, החוכמה לאהוב את עצמנו ואת הקהילה.
זוהי אנרגיה עדינה ועוצמתית של אהבה, הגבול העדין כאשר אדם מגיע להתעוררות מודעת. קורל הוא צבע מגן, רגיש, המזכיר לנו להסתכל בתת מודע של עצמנו, במה שאנו עושים לעצמנו ולאחרים. צבע שיש בו חמימות עמוקה ורכות, נדיבות וספונטניות, רעננות, שמחה ספונטנית ואמפטיה כמו לילד. הוא רסקיו (תמצית הצלה) רגשי עמוק מאוד במצבים של טראומה ושוק, ותרופה גדולה להרבה מאוד מצבים.
הצל של הצבע – אהבה התלויה בדבר, אהבה נסתרת או לא מבוטאת.

כתום - כתום מבטא אושר, שמחה שמימית, תובנה, רגשות, תחושת בטן, התלהבות, חברתיות ואהבת חברה, השראה, ויתור, יוזמה, הוצאה מן הכוח אל הפועל.
בכתום חיות וחוזק - כוח חיים. הוא מסייע בשיווי משקל (איזון), גדילה פיזית, ביטוי של תחושות ורגשות, הוא מחזק אינטואיציה, ומהווה מסע לגילוי והתמרה ברמות השונות. מדובר בצבע התומך במי שאנחנו, במהותנו, בדימוי העצמי. בכתום ביטוי לשמחה ולאופטימיות, להתמדה וכוח, גדילה וצמיחה רוחנית. הוא גם צבע של ויתור ושחרור האחר. הוא מבטא זריחה פנימית, המשביחה ומחזקת את מערכת החיסון.
הצל של הצבע - תלות, תלות יתר, חוסר עצמאות, שוק וטראומה.

זהב - הזהב מביא עימו התרוממות רוח, שמחה עמוקה, חוכמה פנימית חוכמה הבאה מהמעמקים של עצמנו, הערכה עצמית, מלכותיות.
הזהב הוא גם צבע של עצמאות וזהות עצמית, התעוררות המודעות וזהות, ידע וחוכמה פנימית, שפע ושגשוג, רוחניות עשירה, הארה, עוצמה וביטחון, שלווה פנימית, כוח וחוזקה. הזהב מחזק את הערך עצמי, ומביא עימו טוהר, שמחה ומלאות, תחושות עמוקות, חוכמה וחמימות.
הצל של הצבע - פגיעות, פחדים לא מודעים, בלבול ומבוכה, ספקנות עצמית.

צהוב - בצהוב יש שמחה, זהות עצמית, חשיבה בהירה, ידע, חוכמה והטמעה. הוא צבע של עצמיות, איכויות אישיות, של מערכת העצבים, של ידע ושיתוף, יצירתיות והבנה, השראה, חשיבה אינטלקטואלית, התלהבות, הומור אופטימיות, שנינות. הוא מרענן מעלה את כושר ההקשבה והזיכרון ומסייע לתקשורת טובה.
הצל של הצבע - פחד, דיכאון, חשיבה מבולבלת, שליטה.

ירוק זית - ירוק זית משחור מרירות ופחד מן הלב. יש בו איכויות של מנהיגות נשית. הוא מגן ותומך ללב, מחלקו התחתון של הגוף. הוא מעניק תקשורת, ידע וחוכמה, וכן מרחב לעצמי ולאחרים. מדובר בצבע בעל כוח של התחדשות בכל הרמות. הוא משפיע על היכולת לעזור מן הלב, על הערך העצמי, על כושר ההתמדה. זהו צבע של אמון והבטחה, שלום ושלווה. בירוק זית טמונה גם היכולת והכשרון להנהיג אחרים, אנרגיה שיכולה להניע את הלב ואת הרגשות של אחרים. ירוק זית הוא הגשר של מרכז הגוף שמביא את החלק הנמוך לגבוה בכל האספקטים.
הצל של הצבע – בעיות מנהיגות וכוח, עוצמה - שימוש לא נכון בעוצמה.

ירוק - איזון, יושר, הרמוניה, מרחב וכיוון, קבלת החלטות, יכולת לראות בכל מצב את כל האספקטים. הצד הרגשי של הלב, מציאת האמת, תקווה נצחית.
הירוק מתכוון למרכז הלב - לאהבה, לרצון האלוהי. הוא מחזק אמביציה ורצון, ומסמל טבע - צמיחה וגדילה, חיים ואיזון, ביטוי מן הלב ונתינת אהבה ללא תנאים. טמונים בו מרחבים, והוא מצוין לתקשורת והתעוררות רגשות של אמון, יושר, איזון וכיוון. הוא הרמוני ויוצר הרמוניה, שלווה ושקט. כטבע המזין את הגוף הוא ממלא אותנו ברוחניות הבאה מן הלב.
הצל של הצבע - צורך במרחב, קושי לקבל החלטות, קנאה, טריטוריאליות
ורצון לרצות.

טורקיז - בטורקיז טמונה תקשורת יצירתית הפועלת מן הרגש החוצה, תקשורת מעצמי לאחרים, מן הלב אל הלב. אנושיות שלא תלויה בדבר. אידיאלים, טכנולוגיה, מחשבים, תקשורת של המדיה, עולם החי וים, תקשורת עם גבישים ומינרלים, קשורים קשר ישיר לצבע זה. הטורקיז הוא צבע של התפעמות והתלהבות, התבטאות מילולית - כאשר הרגשות באים לידי ביטוי מילולי, עוצמת הריפוי שלהם חזקה יותר. הטורקיז הוא התעוררות של אנרגיה מודעת היוצאת מן הלב אל האחר. אנרגיה שמסמלת חיים בים: הדולפין מסמל חופש, תנועה, יצירתיות ומשחק. גם הטורקיז של הים מעלה על הדעת את עומק השלווה, הרוגע והשקט. לכן, יותר מכל צבע אחר, הטורקיז מחובר למלאכים, לישויות גבוהות ולידע שמחוץ למרחב כדור הארץ.
הצל של הצבע - קשיים בביטוי רגשות, רגישות יתר שיוצרת מתחים, דיכאון.

כחול - צבע השמיים, המחבר אותנו עם אנרגיות שמימיות ועם התוכנית האלוהית. צבע של טוהר ובהירות המחשבה, מרגיע שולו. צבע ההגנה על האדמה מהשמיים הכחולים. האם והאב האוניברסליים.
הכחול מרגיע, נחשב לצבע מרפא, לנשמת חיים. מאפשר דיבור והקשבה ברמה הגשמית והרוחנית. הכחול הוא גשר שבין הרמות הרוחניות לספירה הקוסמית. הוא אחראי לשינויים במימדים ברמות השונות, לתהליכים של חיים ומוות. הו משפיע על תקשורת ומערכות יחסים. קריסטל הלרימר בכחול, למשל, עוזר להתחבר לאיכות האלוהית של האהבה, להתחבר לשמימי ולרוחני שבנו.
הצל של הצבע - קשיים בסמכות, קשיים עם הצד הזכרי.

סגול - צבע הריפוי, השירות וההתמרה, המאחד בין שמיים לארץ ומאזן בין הזכרי לנקבי. צבע המביא עימו אנרגיה של השלמה, מחדש ומתחדש, אך יש בו גם נדבך של מסתורין - בסגול קיימת עוצמת רוחניות המאפשרת לראות את הבלתי מודע. הוא מייצג את השמיים באדמה רוחנית המביאה עצמה בשורות לאדם ולאנושות.
הצל של הצבע - עצבות, כעס חבוי, בריחה, מחשבות אובדניות.

מג'נטה - צבע האהבה האלוהית והדאגה לדברים הקטנים. מעבר מתשוקה לחמלה. יש לו למג'נטה אנרגיה מאוד עמוקה, הוא צבע עוצמתי וחזק שמציע הבטחה. מג'נטה הוא התחלת המעגל, הבלתי נודע, תמצית הצלה ובעל אנרגיית הריפוי העמוקה ביותר.
הצל של הצבע - חיפוש אהבה, מעבר להתנסות האנושית.

ורוד - ורוד מסמל אהבה בלי תנאים, חמימות ודאגה, יצירתיות ואינטואיטיביות נשית. יש בו אהבה וקבלה, קבלה עצמית ואת האחרים. הוא צבע האהבה והקבלה ללא תנאי, חמלה ללא שפיטה. כאשר אנו מתחברים אליו, האנרגיה שאנו מקרינים לאחרים והתגובה שאנו מקבלים מהם חזרה, משתנים, ומתקבלת אנרגיה רכה, חמימה ורגישה, תמצית החיים שבאה מן הלב והנשמה.
הצל של הצבע - צורך באהבה, קשיים בקבלת אהבה.

שקוף - שקוף, עד כמה שזה מפתיע, הוא צבע של קדושה, שלמות, נתינת הכל, פתיחות, אחדות, אור. הוא מוקיע את הנסתר ואת שאינו אמיתי, נאמן.
כמו הטוהר של הקריסטל השקוף, קיים בו הפוטנציאל לשקף כמו מראה. הוא מטהר את הדמעות והסבל, ומשמש כמטהר בתהליכי ניקוי. הוא יוצר פרדוקס: מכיל את כל הצבעים אולם יכול להוות גם ריקנות, זה כמו לומר: השקוף הוא האור בקצה המנהרה כמו כוכב שמנחה אותנו. השקוף מציע את ההבנה, התקווה למצוא את האומץ להרחיב את הלב ולפתוח את העיניים למשהו חדש, מה שקצה המנהרה מציע ומראה לנו.
הצל של הצבע - טמאות, סטריליות, מעוקרות, בדידות, תסכול, שעמום, מוחלט, נוקשות, קפדנות, חוסר גמישות, אפאטיות.

אז שיהיה לכולנו יום מלא בצבע, צורה וצליל. 

קישורים נוספים:
עוד על הריפוי בצבעים
לקבלת אוסף הטיפים הגדול של אלטרנטיבלי ויועצים רוחניים מובילים

 

לאן ממשיכים מכאן?
מצטרפים לקבלת אוסף הטיפים הגדול של פורטל אלטרנטיבלי ויועצים רוחניים מובילים
אפשר להתייעץ עם מיסטיקנים ויועצים רוחניים בשיחה אישית - עכשיו!
נכנסים לקניון הרוחניות
■ חולקים את המידע עם החברים ברשתות החברתיות
■ לוחצים על כפתור ה Like ומצטרפים לקבוצת הרוחניות הגדולה בישראל בפייסבוק

 

 

ערוצי תוכן

 
 
 
 
 
עמוד זה עוסק בין היתר ב: טיפולי רפואה משלימה, שאלוני אישיות, רפואה סינית, ארומתרפיה, צמחי מרפא, מחשבון קלוריות ודיאטה, הורוסקופ, אסטרולוגיה, מיסטיקה, ויטמינים ובו תוכלו למצוא מידע רב בנושאי בריאות שונים, הגשמה עצמית, התגברות על קשיים, פתרון דילמות ועוד... לרשימת תגיות התוכן
 
 
 

 

 

 

 
ערוצי רפואה משלימה
רפואה משלימה
טיפולי רפואה משלימה
רפואה סינית
ריפוי בצבעים
פרחי באך
דיאטה ותזונה
צמחי מרפא

רפלקסולוגיה
ערוצי רוחניות והגשמה עצמית
רוחניות
יוגה
מדיטציה בדמיון מודרך
מודעות עצמית
יועצים רוחניים
גוף ונפש
פנג שואי
הגשמה עצמית
ערוצי מיסטיקה ואסטרולוגיה
מיסטיקה
אסטרולוגיה
הורוסקופ יומי
קלפי טארוט
נומרולוגיה
קריסטלים ואבני חן
קבלה ומודעות עצמית
קניון רוחניות ומיסטיקה
רדיו רוחני
שימושי
חיפוש מטפל / יועץ רוחני
מטפלים ויועצים - נבחרי החודש
היועצים המובילים של ישראל
▪ 
יעוץ אישי מאסטרולוגים
▪ 
יעוץ אישי מנומרולוגים
▪ 
יעוץ אישי מקוראים בטארוט
▪ 
יעוץ להגשמה עצמית
▪ 
יעוץ אישי ממיסטיקנים
▪ 
יעוץ אישי ברפואה משלימה
▪ 
יעוץ אישי לתזונה והרזיה
▪ 
יעוץ אישי באהבה וזוגיות
▪ 
פתרון חלומות
מי אנחנו I תנאי שימוש ותקנון האתר  I פרסמו באתר  I צור קשר

בקרו גם ב: אתר רפואת שיניים Goodee I אתר פנאי ואורח חיים I אתר קוסמטיקה I