אלטרנטיבלי ראשי

כשרוצים לעשות משהו טוב לגופ-נפש רוח

 
 
 
 
 

 

 

 

 

לפרוט על השרירים בעזרת טכניקת בואן

טכניקת בואן היא שיטה מקורית, עדינה ורבת-עוצמה, להפעלת הרקמה הרכה בגוף, אשר משפיעה על הגוף, הן ברמה המיבנית והן האנרגטית, כך שיחדש את מנגנון הריפוי הטבעי שלו.

מאת: פורטל אלטרנטיבלי, נורית סלעי

מבוא - תולדות והתפתחות השיטה
טכניקת בואן היא שיטה מקורית, עדינה ורבת-עוצמה, להפעלת הרקמה הרכה בגוף, אשר משפיעה על הגוף, הן ברמה המיבנית והן האנרגטית, כך שיחדש את מנגנון הריפוי הטבעי שלו. זוהי שיטה בלתי-פולשנית ונטולת-כאב, הבטוחה לשימוש לכל אדם, למן תינוקות בני-דקות (!) וספורטאים - ועד קשישים ומוגבלים. בשיעור גבוה של המקרים (80-90%) היא מספקת הקלה מתמשכת לקשת מפתיעה של בעיות - אקוטיות וכרוניות כאחת.

תום בואן, מפתח השיטה (1916-1982) אמר כל חייו, כי קיבל את תורתו כמתנה מן האל. הוא אמנם קרא ואף הושפע מתורות המזרח, והאמין בצ'י - אנרגיית החיים על-פי המסורת הסינית - אך הטכניקה שגילה אינה דומה לשום שיטה מן השיטות המוכרות במערב או במזרח ואף לא צמחה מהן. בואן טען שחש בוויבראציות זעירות ברקמה הרכה, וכי רמת המתח השרירי כיוונה אותו לנקודות הספציפיות שאותן בחר להכליל בשיטתו.

בזכות היותה כה אפקטיבית, כובשת שיטת "בואן" מקום של כבוד בחוגים נרחבים של אנשי בריאות - וכמובן אצל מטופלים, והמוניטין שלה הולך ומתפשט במהירות ברחבי העולם. הביקוש הגובר הביא לכך, שכיום מוצעים סמינרים ללימוד השיטה דרך קבע על-ידי מורי האקדמיה באוסטרליה, ניו-זילנד, ארה"ב, קנדה - לרבות קויבק, אנגליה, צפון אירלנד, סקוטלנד, אוסטריה, צרפת, איטליה וישראל - ובקרוב מקסיקו וברזיל. מאז 1987 השתתפו 8,000 תלמידים בסמינרים אלו.

מהי טכניקת בואן ?
זוהי שיטה המשתמשת בפעולות מעודנות ומדויקות, המכונות "תנועות בואן", ונעשות על גבי שרירים, גידים, עצבים ורקמת-חיבור. התנועות מבוצעות תוך שימוש באגודלים ובאצבעות, תוך הפעלה של לחץ מינימלי ובלתי-פולשני בלבד. טיפול מורכב מ"פרוצדורות", שהן סדרות של רצפי-תנועות, וביניהן הפוגות, המאפשרות לגוף הזדמנות לעכל ולהגיב.

המוטו של השיטה הוא "פחות זה יותר" - וזוהי שאיפתו האמיתית של מטפל בואן. ככל שאדם מגיע במצב חריף יותר - כך פוחת מספר הפרוצדורות במהלך פגישה טיפולית וכן מופעלת מידה עדינה ביותר של לחץ בכל נגיעה. כמו בהומיאופתיה, ההנחה היא שלגוף יש תבונה עמוקה, שמספיק רמז דק כדי לעורר אותה לפעולה. לכן, תנועות מיותרות אף עלולות לעבוד לרעת המטופל/ת.

הריפוי על פי שיטתו של תום בואן:
כאמור - אמונתו הבסיסית היתה שהגוף מסוגל לרפא את עצמו, ושעל כן רפואה טובה היא זו שתסייע לגוף לעשות את מלאכת התיקון והאיזון הטבעית שלו. הוא סבר, שליקויים תפקודיים במערכות הגוף הם תוצאה של הפרעות ברקמות. הנחת-היסוד בעבודתו היתה שמבנה שולט על תפקוד, ושעל כן הפרעות במבנה של כל רקמה שהיא בגוף יובילו להפרעות בתפקוד של אותו מבנה, ובהדרגה להפרעה בתפקוד הגוף כולו. מטרתו היתה לשקם את השלמות המיבנית בגוף כדי להחזירו למצב של תפקוד אופטימלי.
כן האמין שאנרגיית החיים, הצ'י, חייבת לזרום בגוף ללא הפרעה, כדי להבטיח מצב של בריאות מקסימלית. מתנתו של בואן היתה גילויה של שיטת הפעלה המאזנת מחדש את זרימת האנרגיה הטבעית בגוף.

לא פעם התייחס הוא עצמו להשפעה אנרגטית שבה הבחין בעקבות תנועות שונות בשיטתו. לחלק מן התנועות יש השפעה מעוררת ולאחרות - השפעה מרגיעה. תנועות אחדות, המכונות "סטופרים", משמשות לאגירת האנרגיה באיזור מסוים בגוף.

כיצד עובדת השיטה:
תום בואן עצמו מעולם לא הסביר או לימד את שיטתו ואף לא את סיבת יעילותה המדהימה. מה שנותר בידינו הוא תיאוריות שונות - והתיעוד שנעשה על-ידי אוזי בעת התמחותו אצל בואן.

שיטת בואן משפיעה על הגוף דרך שתי מערכות הוויסות העיקריות שלו - מערכת העצבים והמערכת האנרגטית - על מנת להחזירו למצב של איזון או הומיאוסטאזיס. קרוב לוודאי שכל מנגנוני הפעולה שיוזכרו להלן (ואחרים שטרם נתגלו), מושפעים ומופעלים, בו-זמנית, באמצעות תנועות בואן.
איזון מחדש של מערכת העצבים האוטונומית.

מערכת העצבים האוטונומית מפקחת על יותר מ80- אחוז מתפקודי הגוף (לב, נשימה, זרימת הדם הפריפריאלית, רבייה, בלוטות, עיכול..) ומאד רגישה להשפעות של לחץ ומצבים רגשיים.

באיזה מיקרים הטיפול בשיטת בואן עוזר ?
מגוון המקרים בהם הטיפול בטכניקת בואן עוזר הינו רב ובין היתר כולל: כאבי-גב, צוואר, פרקים, אישיאס. ברכיים, קרסוליים, ירך, בוהן בולטת, דורבן, כתף קפואה. פציעות, פציעה נהיגה, עבודה, ספורט, רכיבה, גיל והחלמה מהן. ציסטות, פרוסטטה, תסמונת קדם-וסתית ובעיות הורמונליות כולל כניסה להריון, הקלה בלידה לפני, תוך כדי ואחרי, שיתוק חצי-פנים (פציאליס), כאבים ובעיות בעצם-הזנב, אירוע מוחי, מיגרנות, בעיות עיכול ונשימה כולל אסתמה, אלרגיות והרטבת ילדים ומבוגרים, דלקות בדרכי-השתן, בקע סרעפתי, דלקות גידים, מתח ואי-שקט כולל היפר-אקטיביות-ADHD אצל ילדים ועוד.

מה מיוחד בטיפול BOWEN ?

הוא מזכיר לגוף את יכולתו המופלאה לרפא את עצמו ממחלות, פציעות ובעיות שונות - אקוטיות וכרוניות כאחת.

השילוב בין תנועות "פריטה", על גבי שרירים וגידים, לבין הפוגות קצובות, מעורר שחרור חסימות (וכן איזון והאצת האנרגיה, גירוי מערכת הניקוז הלימפטי ושיפור מחזור הדם, בצד ויסות המערכת העצבית ושכלול התנועתיות במיפרקים).
הטיפול הוא בו-זמנית הוליסטי - וספציפי, מינימליסטי בהתערבותו - ודרמטי בהשפעתו בכל המישורים: הפיזי, הרגשי, המנטאלי והרוחני.
המגע עדין, מדויק ונטול כאב - נעים ביותר למטופל/ת ולמטפל/ת
ולכן מתאים גם לתינוקות, נשים בהריון, ספורטאים, נכים וקשישים.
התוצאות - לרוב מפתיעות, עמוקות, מיידיות וארוכות-טווח (80-90% הקלה, ואף ריפוי, תוך 3-8 טיפולים, גם במקרים שלא הגיבו לשיטות אחרות).


שלכם באהבה:
נורית סלעי מטפלת בשיטת בואן. טלפון:  04-9893311 

קישורים נוספים:
שלושה דיסקים ליצרת אווירה רגועה, שלווה קוסמית ונינוחות
לקבלת אוסף הטיפים הגדול של אלטרנטיבלי ויועצים רוחניים מובילים

לאן ממשיכים מכאן?
מצטרפים לקבלת אוסף הטיפים הגדול של פורטל אלטרנטיבלי ויועצים רוחניים מובילים
אפשר להתייעץ עם מיסטיקנים ויועצים רוחניים בשיחה אישית - עכשיו!
נכנסים לקניון הרוחניות
■ חולקים את המידע עם החברים ברשתות החברתיות
■ לוחצים על כפתור ה Like ומצטרפים לקבוצת הרוחניות הגדולה בישראל בפייסבוק

 

 

ערוצי תוכן

 
 
 
 
 
עמוד זה עוסק בין היתר ב: טיפולי רפואה משלימה, שאלוני אישיות, רפואה סינית, ארומתרפיה, צמחי מרפא, מחשבון קלוריות ודיאטה, הורוסקופ, אסטרולוגיה, מיסטיקה, ויטמינים ובו תוכלו למצוא מידע רב בנושאי בריאות שונים, הגשמה עצמית, התגברות על קשיים, פתרון דילמות ועוד... לרשימת תגיות התוכן
 
 
 

 

 

 

 
ערוצי רפואה משלימה
רפואה משלימה
טיפולי רפואה משלימה
רפואה סינית
ריפוי בצבעים
פרחי באך
דיאטה ותזונה
צמחי מרפא

רפלקסולוגיה
ערוצי רוחניות והגשמה עצמית
רוחניות
יוגה
מדיטציה בדמיון מודרך
מודעות עצמית
יועצים רוחניים
גוף ונפש
פנג שואי
הגשמה עצמית
ערוצי מיסטיקה ואסטרולוגיה
מיסטיקה
אסטרולוגיה
הורוסקופ יומי
קלפי טארוט
נומרולוגיה
קריסטלים ואבני חן
קבלה ומודעות עצמית
קניון רוחניות ומיסטיקה
רדיו רוחני
שימושי
חיפוש מטפל / יועץ רוחני
מטפלים ויועצים - נבחרי החודש
היועצים המובילים של ישראל
▪ 
יעוץ אישי מאסטרולוגים
▪ 
יעוץ אישי מנומרולוגים
▪ 
יעוץ אישי מקוראים בטארוט
▪ 
יעוץ להגשמה עצמית
▪ 
יעוץ אישי ממיסטיקנים
▪ 
יעוץ אישי ברפואה משלימה
▪ 
יעוץ אישי לתזונה והרזיה
▪ 
יעוץ אישי באהבה וזוגיות
▪ 
פתרון חלומות
מי אנחנו I תנאי שימוש ותקנון האתר  I פרסמו באתר  I צור קשר

בקרו גם ב: אתר רפואת שיניים Goodee I אתר פנאי ואורח חיים I אתר קוסמטיקה I