אלטרנטיבלי ראשי

כשרוצים לעשות משהו טוב לגופ-נפש רוח

 
 
 
 
 

 

 

 

 

דיג'ימוד- אנרגיה אוסטרלית ממגנטת

להשפעתו המיטיבה של הדידג'רידו יש כבר הוכחות מדעיות, ולמי שאין מקום בבית לצינורות ארוכים, מוצע מעתה הקומפקט דידג'. בואו להתנסות בפסטיבל בראשית

מאת: פורטל אלטרנטיבלי, בראשית

דידג'רידו (ובקיצור דידג') הוא כלי נשיפה אבורג'יני, שבמקור עשוי מענף עץ אקליפטוס עבה וחלול, שנוצר על ידי טרמיטים שכילו את פנים הענף לכל אורכו. האבורג'ינים "צדו" את הענפים בעת שהקשיבו לרוח "מנגנת" בהם צלילים עמומים ונמוכים. היום מייצרים את הכלי מסוגי עצים וחומרים שונים, ביניהם: עץ האגבה, במבוק ואפילו פלסטיק.

כלי הנגינה המיוחד הזה נחשב לכלי הנשיפה העתיק בעולם, הוא קיים כבר 40 אלף שנה ונקשר לשיטת ריפוי שהמציאו האבורג'ינים, ילידי אוסטרליה, שיטה שבה השתמשו בוויברציות וברטט הצלילים של הדידג'רידו. על פי תורה זו, לכל צומח ודומם, אדם או חיה יש תנועה אינסופית העוברת וזורמת כאנרגיה בכל. בטקסי האבורג'ינים ניגנו ורקדו לצלילי הכלי במטרה לרפא חוליים, לברך את האדמה, להוריד גשם בשנת בצורת ולקרב בין אנשי השבט. האבורג'ינים האמינו שיש מימד נוסף מלבד המציאות פיזית - מימד החלום, מציאות מקבילה רוחנית.

חלום או לא, היום משמש הדידג'רידו ככלי טיפולי, כאשר בעזרת צליליו ותדריו מובטחת למנגנים בו כניסה למצב מדיטטיבי עמוק וחוויית צלילים, מראות ותחושות שלא ניתן לחוות במצב ערנות רגיל. זרימת האנרגיה החופשית מטיבה עם הגוף, מחדדת את המחשבה והזיכרון ומפתחת את האינטואיציה.

להשפעתו המיטיבה של הכלי יש גם הוכחות מדעיות: במחקר שפורסם לאחרונה ב-British Medical Journal בדקו חוקרים שוויצרים האם נגינה בדידג' משפיעה על ערנות בשעות היום ועל נחירה בעת שנת הלילה. במחקר השתתפו 25 אנשים הנוטים להירדם לאורך היום וסובלים מנחירות בעת שינה. המשתתפים חולקו לקבוצת ניסוי ולקבוצת ביקורת. הנוחרים בקבוצת הניסוי התאמנו בנגינה על הדיג'רידו מדי יום לאורך ארבעה חודשים. לעומתם, אנשי קבוצת הביקורת לא התנסו בנגינה. לאחר הניסוי דיווחו המנגנים על הטבה במצבם: הם נרדמו פחות במהלך היום ונחרו פחות במהלך השינה בלילה. ההשפעה המיטיבה היתה גם על בני הזוג של נגני הדידג' שדיווחו על שינה טובה יותר במהלך הלילה. מסקנת החוקרים היתה כי הנגינה בדידג' מסייעת לשינה כיוון שהיא מפעילה את דרכי הנשימה העליונות.

אז איך זה עובד וכיצד מנגנים? אוחזים את הכלי כשפתחו הצר צמוד לפה וקצהו האחר מונח על הקרקע. בשיטת נשיפה הדורשת אימון רב, נושפים ומרעידים את השפתיים בפתח בשימה מחזורית. לא מפסיקים לנגן גם כשלוקחים אוויר, ולמעשה הנשיפה אינה פוסקת. בטכניקה שמכונה נשימה מעגלית -Circular breathing , אם מנגנים נכון, מצליחים לקחת נשימה לפני שנגמר האוויר בפה, ואז אפשר להמשיך ולנשוף אוויר מהריאות. בקיצור, מזכיר קצת סצינות מקורס הכנה ללידה, אבל נגנים מיומנים שמצליחים לנשוף לתוך הכלי ולשאוף אוויר אל ריאותיהם בו זמנית, ולנגן בדידג'רידו לפרקי זמן ארוכים, יספרו לכם שזה פשוט ממכר.

משהו באוויר משתנה וההמהום הבלתי נתפש מושך אותך כבמטה קסמים. הפקת צלילים נמוכים ועמומים מכלי נשיפה אקזוטיים להפליא מושכים אליהם אנשים, שכנראה לא יכוללים להישאר אדישים לצליליו הקסומים של הדידג'רידו.

ולמי שמעוניין להתנסות מקרוב, גם השנה יארח פסטיבל בראשית.


 

קישורים נוספים:
לאתר פסטיבל בראשית
לקבלת אוסף הטיפים הגדול של אלטרנטיבלי ויועצים רוחניים מובילים

 

לאן ממשיכים מכאן?
מצטרפים לקבלת אוסף הטיפים הגדול של פורטל אלטרנטיבלי ויועצים רוחניים מובילים
אפשר להתייעץ עם מיסטיקנים ויועצים רוחניים בשיחה אישית - עכשיו!
נכנסים לקניון הרוחניות
■ חולקים את המידע עם החברים ברשתות החברתיות
■ לוחצים על כפתור ה Like ומצטרפים לקבוצת הרוחניות הגדולה בישראל בפייסבוק

 

 

 

ערוצי תוכן

 
 
 
 
 
עמוד זה עוסק בין היתר ב: טיפולי רפואה משלימה, שאלוני אישיות, רפואה סינית, ארומתרפיה, צמחי מרפא, מחשבון קלוריות ודיאטה, הורוסקופ, אסטרולוגיה, מיסטיקה, ויטמינים ובו תוכלו למצוא מידע רב בנושאי בריאות שונים, הגשמה עצמית, התגברות על קשיים, פתרון דילמות ועוד... לרשימת תגיות התוכן
 
 
 

 

 

 

 
ערוצי רפואה משלימה
רפואה משלימה
טיפולי רפואה משלימה
רפואה סינית
ריפוי בצבעים
פרחי באך
דיאטה ותזונה
צמחי מרפא

רפלקסולוגיה
ערוצי רוחניות והגשמה עצמית
רוחניות
יוגה
מדיטציה בדמיון מודרך
מודעות עצמית
יועצים רוחניים
גוף ונפש
פנג שואי
הגשמה עצמית
ערוצי מיסטיקה ואסטרולוגיה
מיסטיקה
אסטרולוגיה
הורוסקופ יומי
קלפי טארוט
נומרולוגיה
קריסטלים ואבני חן
קבלה ומודעות עצמית
קניון רוחניות ומיסטיקה
רדיו רוחני
שימושי
חיפוש מטפל / יועץ רוחני
מטפלים ויועצים - נבחרי החודש
היועצים המובילים של ישראל
▪ 
יעוץ אישי מאסטרולוגים
▪ 
יעוץ אישי מנומרולוגים
▪ 
יעוץ אישי מקוראים בטארוט
▪ 
יעוץ להגשמה עצמית
▪ 
יעוץ אישי ממיסטיקנים
▪ 
יעוץ אישי ברפואה משלימה
▪ 
יעוץ אישי לתזונה והרזיה
▪ 
יעוץ אישי באהבה וזוגיות
▪ 
פתרון חלומות
מי אנחנו I תנאי שימוש ותקנון האתר  I פרסמו באתר  I צור קשר

בקרו גם ב: אתר רפואת שיניים Goodee I אתר פנאי ואורח חיים I אתר קוסמטיקה I