אלטרנטיבלי ראשי

כשרוצים לעשות משהו טוב לגופ-נפש רוח

 
 
 
 
 

 

 

 

 

חלום מבראשית

חולמים ולא מבינים? צעדים ראשונים לפתרון חלומות - מחרטומי פרעה, דרך יונג, פרויד וסמלים בקלפי טארוט, בכפר ההוליסטי בפסטיבל בראשית

מאת: פורטל אלטרנטיבלי, אסתר קטן, פסטיבל בראשית

מדי לילה, לאחר שאנחנו פורשים מטרדות היום ומתמסרים למנוחת הגוף, לשינה, נפתח המסך על תיאטרון הנפש שלנו. דמויות שונות מייצרות תסריטים במוחנו ומחוללות להן באין מפריע. החלק המודע שלנו מתוודע אל ה"הצגות" הללו באמצעות התופעה המוכרת לכולנו, החלום. לעתים התסריטים "הגיוניים" וסבירים לנפש המודעת, לעתים נדמה לנו שאם נספר את חלומנו האחרון, נסתכן באשפוז על רקע נפשי.

על ההתעניינות הרבה של המין האנושי בעולם החלומות ניתן ללמוד מהעובדה שפרעה החזיק בארמונו "חרטומים", יועצים שכל תפקידם היה לפרש את חלומותיו. יוסף הועלה מתחתית הבור (תרתי משמע) והגיע אל משרת המשנה למלך רק בזכות העובדה שידע לפרש חלומות! מאז ולאורך כל ההיסטוריה לא פסקה ההתעניינות האנושית בעולם החלומות.
שני פסיכואנליטיקאים שקידמו את חקר החלומות והבנתם בצורה משמעותית ביותר היו זיגמונד פרויד ומי שהיה תלמידו, עמיתו ומאוחר יותר יריבו, קארל גוסטב יונג. המושגים הבולטים ביותר לעניין הבנת החלומות שתרמו לנו שני אישים אלה הם: תת המודע (של פרויד) ושהי מושגים שנתרמו על ידי יונג: ארכיטיפים (או דמויות פנימיות) ותת מודע קולקלטיבי.
מאז שפרויד ויונג פתחו לנו את הדלת אל הבנת החלום ועד היום נעשו מחקרים רבים על מקור החלומות ועל פשרם, ופותחו תיאוריות וגישות שונות לנושא זה. כך למשל, פרויד גרס כי החלום מנסה להסתיר משהו מהחולם, בעוד שיונג טען את ההפך: החלום חושף משהו שאליו החולם אינו מודע ועל ידי כך מקדם את החולם לקראת הכרה טובה יותר של עצמו!

המפתח לפענוח חלומות
הדבר הראשון שמוביל אותי במלאכת פירוש חלום נובע מכך ששורש המילה חלום הוא ח.ל.מ - כמו המילה: החלמה/ריפוי. אני סבורה כי זוהי מטרת חלק מהחלומות שלנו, לרפא אותנו ברובד כלשהו (פיזי, רגשי, נפשי או רוחני), וכי ריפוי זה הוא בגדר מתנה יקרה שאותה אנו יכולים לקבל מחלומותינו, אם רק נדע לפרש אותם.
שפת החלום היא שפתו של התת מודע ויש אומרים שהיא שפתו של חלקו הימני של המוח שלנו (החלק האינטואיטיבי/ה"יצירתי"). משום כך, החלום מדבר אלינו בסמלים, בניגוד לשפה היומיומית המוכרת לנו (שהיא שפתו של חלקו השמאלי, הרציונלי, של המוח).

גם קלפי הטארות (לסוגיהם השונים) מדברים אלינו בשפת הסמלים. כל פרט המופיע בקלף זה או אחר מסמל משהו, בין אם זה צבע, צורה, צורת עמידה או ישיבה, חפץ זה או אחר ומיקומו בקלף. לפיכך, נראה טבעי בעיני לעשות שימוש בסמליות של הטארות על מנת להרחיב את סמליות החלום ולפעמים אף להרחיב אותה ולקבל תובנות נוספות על החלום.

המפתח לפתרון החלום נמצא בידי החולם. כל פירוש המוצע לו צריך לעבור דרך "המסננת" האישית שלו ותגובתו לפירוש תיתן לנו את האינדיקציה האם הפירוש נכון עבורו. תגובה בנוסח: "אהה! זה בדיוק זה!" מהווה, כמובן, אישור ברור לכך שפירוש החלום נתן לחולם תובנה מסוימת.
יחד עם זאת, ייתכן שהפירוש שנדחה היום על ידי החולם יתקבל על דעתו בעוד זמן מה, זאת משום שלעתים החלום מקדים את זמנו, או שמסיבה אישית כלשהי החולם אינו פתוח לקבלת הפירוש שהוצע.

לבעלי חלומות תינתן הזדמנות לקבל תובנות נוספות על תסריטי התת מודע, בסדנאות חלומות ופשרם בפסטיבל בראשית.


 

קישורים נוספים:
פסטיבל בראשית
לקבלת אוסף הטיפים הגדול של אלטרנטיבלי ויועצים רוחניים מובילים

לאן ממשיכים מכאן?
מצטרפים לקבלת אוסף הטיפים הגדול של פורטל אלטרנטיבלי ויועצים רוחניים מובילים
אפשר להתייעץ עם מיסטיקנים ויועצים רוחניים בשיחה אישית - עכשיו!
נכנסים לקניון הרוחניות
■ חולקים את המידע עם החברים ברשתות החברתיות
■ לוחצים על כפתור ה Like ומצטרפים לקבוצת הרוחניות הגדולה בישראל בפייסבוק

 

 

ערוצי תוכן

 
 
 
 
 
עמוד זה עוסק בין היתר ב: טיפולי רפואה משלימה, שאלוני אישיות, רפואה סינית, ארומתרפיה, צמחי מרפא, מחשבון קלוריות ודיאטה, הורוסקופ, אסטרולוגיה, מיסטיקה, ויטמינים ובו תוכלו למצוא מידע רב בנושאי בריאות שונים, הגשמה עצמית, התגברות על קשיים, פתרון דילמות ועוד... לרשימת תגיות התוכן
 
 
 

 

 

 

 
ערוצי רפואה משלימה
רפואה משלימה
טיפולי רפואה משלימה
רפואה סינית
ריפוי בצבעים
פרחי באך
דיאטה ותזונה
צמחי מרפא

רפלקסולוגיה
ערוצי רוחניות והגשמה עצמית
רוחניות
יוגה
מדיטציה בדמיון מודרך
מודעות עצמית
יועצים רוחניים
גוף ונפש
פנג שואי
הגשמה עצמית
ערוצי מיסטיקה ואסטרולוגיה
מיסטיקה
אסטרולוגיה
הורוסקופ יומי
קלפי טארוט
נומרולוגיה
קריסטלים ואבני חן
קבלה ומודעות עצמית
קניון רוחניות ומיסטיקה
רדיו רוחני
שימושי
חיפוש מטפל / יועץ רוחני
מטפלים ויועצים - נבחרי החודש
היועצים המובילים של ישראל
▪ 
יעוץ אישי מאסטרולוגים
▪ 
יעוץ אישי מנומרולוגים
▪ 
יעוץ אישי מקוראים בטארוט
▪ 
יעוץ להגשמה עצמית
▪ 
יעוץ אישי ממיסטיקנים
▪ 
יעוץ אישי ברפואה משלימה
▪ 
יעוץ אישי לתזונה והרזיה
▪ 
יעוץ אישי באהבה וזוגיות
▪ 
פתרון חלומות
מי אנחנו I תנאי שימוש ותקנון האתר  I פרסמו באתר  I צור קשר

בקרו גם ב: אתר רפואת שיניים Goodee I אתר פנאי ואורח חיים I אתר קוסמטיקה I