אלטרנטיבלי ראשי

כשרוצים לעשות משהו טוב לגופ-נפש רוח

 
 
 
 
 

 

 

 

 

תתפלאו, אתם דווקא יודעים לתופף

תשע עובדות וסיבות טובות להצטרף למעגל מתופפים ו"לתת בתוף".

מאת: פורטל אלטרנטיבלי, בראשית

הרגע הזה מגיע כיום כמעט בכל אירוע או שמחה משפחתית במטרה לרומם את האווירה לשיאים אקסטטיים. קבוצת מתופפים צועדת אל לב האירוע, בדרך כלל בתלבושת אחידה שאנטית, ובהלמות תופים דרמטית מפתיעה את קהל האורחים ומשלהבת אותו לקום ולרקוד ב"שיגעון". אבל ימיו של הריטואל רחוקים מאוד, שלא לומר עתיקים: תופים בעבר שימשו בעיקר לטקסים ולהעברת מסרים. באורח החיים השבטי, נגינת התוף ליוותה אירועים משמעותיים בחייו של האדם: לידה, מוות, טקסי מעבר, חילופי עונות, יציאה לקרב ועוד.

תפקידו של התוף בחיי השבט המודרניים קיבל פנים חדשות אך לא לגמרי שונות. לתיפוף בצוותא קוראים היום "מעגל מתופפים" - אלה מתקבצים יחד בדרך כלל בחיק הטבע, כדי להתחבר לעצמם, זה לזה ואל אמא אדמה במפגש חברתי שהאמצעי המתווך היחידי בו הוא כלי הנגינה – התוף. ואם חשבתם פעם להצטרף למעגל מתופפים שכזה, אך ביטלתם את הרעיון במחי נקישה אחת מערערת ובשל האמונה שאינכם יודעים לנגן, הנה כמה סיבות טובות שעשויות לשנות את דעתכם:

1. יכולתה של הנגינה בתוף לחבר בין אנשים קשורה בעיקר לתת המודע של בני האדם. אתם אולי לא זוכרים, אבל התת מודע שלכם זוכר היטב את הלמות הלב של אמא עוד בהיותכם ברחם. הזיכרון העוברי הזה נחרט היטב במערכת העצבים ובעצם כולנו נולדנו מתופפים, מה שמסביר את הכותרת למעלה.

2. הזיכרון העוברי הוא אמנם אישי, אך התיפוף יכול לחקות את קצב פעימות הלב, המקצב הטבעי והפשוט ביותר, וכשקבוצה שלמה הולמת את פעימות הלב שלה, התוצאה היא תחושת התעלות עצומה.

3. קצב פעימות הלב משתנה בהתאם למצבים פיזיולוגיים ונפשיים, ולכן גם קצב התיפוף משתנה ומייצג שינויים בהרגשה, בחשיבה, בנשימה וביציבה. מתברר כי לאחר שעות של תיפוף חווים - בעזרת מיקוד, שחרור ממתח ובניית אנרגיה בתוך המעגל - מצב מנטלי של עוררות והנאה גדולה.

4. העובדה האחרונה נסמכת גם על מחקרים מדעיים, שגילו כי התיפוף נמצא כגורם שיכול להעביר את המוח לתדר אלפא, תדר שבעת השהייה בו קיימת הרמוניה בין חלקי המוח ובדרך כלל חשים שלווה ורוגע, כאשר כל שרירי השלד נמצאים בהרפיה מוחלטת. אצל רוב האנשים זה קורה רק בשנת REM (rapid eye movment sleep), שנת חלום. אם תתופפו, יש מצב שתרגישו כך גם כשאתם ערים.

5. להורים שביניכם, עוד עובדה מדעית: חוקרים מקנדה הראו כי התפתחות תפישת המקצב היא חוויה רב חושית לתינוק. ולכן נענוע התינוק או הקפצתו (משל היה עוף בווק) לקצב המוזיקה מזרזים את האינטגרציה הרב חושית הדרושה לפיתוח חוש הקצב של התינוק.

6. התיפוף גם מרפא. גלי הקול משפיעים לטובה על התאים בגוף ומערכת החיסון שלנו מייצרת כמויות גדולות של תאי דם לבנים (שנלחמים במחלות) כאשר חושפים אותה למקצב של שלושה רבעים. מעבר לכך, התיפוף גם טוב לבריאות הנפש: מי לא מכיר את התחושה שזהו, הביאו לך ת'סעיף וכל מה שאתה רוצה עכשיו זה לחבוט במשהו (או במישהו). אכן, התיפוף הוא דרך נהדרת להשתחרר מכעסים מצטברים. פשוט מתופפים אותם החוצה ומתנקים.

7. תיפוף הוא סוג של מדיטציה. כאשר החשיבה הרציונלית (במוח שמאל) מנוטרלת, מוח ימין, האחראי על האינטואיטיביות, לוקח פיקוד ומוביל לשינוי.

8. התיפוף תוף לנשמה! באמצעותו אנו מתבטאים בחופשיות ומאלתרים ככל העול על רוחנו, וכל זאת מבלי להתאמץ יתר על המידה.

9. ומשהו לדארוויניסטים: השימפנזים נוהגים לתופף על חפצים כאשר קצב התיפוף מזכיר את תחילת השפה של הציידים הקדומים, ששימשה כאמצעי תקשורת. אז מהן המילים אם לא תיפוף?

אחרי שהשתכנעתם שלתופף זה תוף, תוכלו להצטרף ממש בקרוב למעגלי מתופפים בלתי מחייבים בפסטיבל בראשית, שהפך את נושא מעגלי המתופפים למסורת בלתי כתובה אבל כזאת שנשמעת למרחקים ומקרבת לבבות. כל שעליכם לעשות זה להגיע, לתפוס את מקומכם סביב האש הגדולה (מדורה רבת משתתפים) ולתת בתוף..


 

קישורים נוספים:
לאתר פסטיבל בראשית
לקבלת אוסף הטיפים הגדול של אלטרנטיבלי ויועצים רוחניים מובילים

לאן ממשיכים מכאן?
מצטרפים לקבלת אוסף הטיפים הגדול של פורטל אלטרנטיבלי ויועצים רוחניים מובילים
אפשר להתייעץ עם מיסטיקנים ויועצים רוחניים בשיחה אישית - עכשיו!
נכנסים לקניון הרוחניות
■ חולקים את המידע עם החברים ברשתות החברתיות
■ לוחצים על כפתור ה Like ומצטרפים לקבוצת הרוחניות הגדולה בישראל בפייסבוק

 

 

ערוצי תוכן

 
 
 
 
 
עמוד זה עוסק בין היתר ב: טיפולי רפואה משלימה, שאלוני אישיות, רפואה סינית, ארומתרפיה, צמחי מרפא, מחשבון קלוריות ודיאטה, הורוסקופ, אסטרולוגיה, מיסטיקה, ויטמינים ובו תוכלו למצוא מידע רב בנושאי בריאות שונים, הגשמה עצמית, התגברות על קשיים, פתרון דילמות ועוד... לרשימת תגיות התוכן
 
 
 

 

 

 

 
ערוצי רפואה משלימה
רפואה משלימה
טיפולי רפואה משלימה
רפואה סינית
ריפוי בצבעים
פרחי באך
דיאטה ותזונה
צמחי מרפא

רפלקסולוגיה
ערוצי רוחניות והגשמה עצמית
רוחניות
יוגה
מדיטציה בדמיון מודרך
מודעות עצמית
יועצים רוחניים
גוף ונפש
פנג שואי
הגשמה עצמית
ערוצי מיסטיקה ואסטרולוגיה
מיסטיקה
אסטרולוגיה
הורוסקופ יומי
קלפי טארוט
נומרולוגיה
קריסטלים ואבני חן
קבלה ומודעות עצמית
קניון רוחניות ומיסטיקה
רדיו רוחני
שימושי
חיפוש מטפל / יועץ רוחני
מטפלים ויועצים - נבחרי החודש
היועצים המובילים של ישראל
▪ 
יעוץ אישי מאסטרולוגים
▪ 
יעוץ אישי מנומרולוגים
▪ 
יעוץ אישי מקוראים בטארוט
▪ 
יעוץ להגשמה עצמית
▪ 
יעוץ אישי ממיסטיקנים
▪ 
יעוץ אישי ברפואה משלימה
▪ 
יעוץ אישי לתזונה והרזיה
▪ 
יעוץ אישי באהבה וזוגיות
▪ 
פתרון חלומות
מי אנחנו I תנאי שימוש ותקנון האתר  I פרסמו באתר  I צור קשר

בקרו גם ב: אתר רפואת שיניים Goodee I אתר פנאי ואורח חיים I אתר קוסמטיקה I