אלטרנטיבלי ראשי

כשרוצים לעשות משהו טוב לגופ-נפש רוח

 
 
 
 
 

 

 

 

 

האסכולות המרכזיות בתורת הפנג שואי

מדיטציה עם גבישי קריסטל יכולה לסייע לאיזון מערכת הצ'אקרות בגוף ולהביא אותנו לרגיעה ושלווה.

מאת: פורטל אלטרנטיבלי, חני לוינסון

בתורת הפנג שואי יש ארבע אסכולות מרכזיות שכולן מיועדות להזרים אנרגיות טובות בבית.

לפנג שואי המסורתי יש שתי אסכולת מרכזיות: אסכולת הצורה ואסכולת המצפן. שתיהן התפתחו בחלקים שונים של סין, לפני כאלפיים שנה. אסכולת הצורה התפתחה בדרום-מערב סין בחלקים ההרריים, בעוד שאסכולת הצורה התפתחה במישורים של צפון-מזרח המדינה. בעקבותיהן התפתחו אסכולות נוספות ומתקדמות כמו אסכולת הכוכב המעופף, המגבעת השחורה, שיטת ארבעת עמודי הגורל וצ'י תשעת הכוכבים.

אסכולת הצורה

זוהי הגישה העתיקה והחשובה ביותר בפנג שואי, והיא גם המקובלת על כל האסכולות האחרות. המטרה העיקרית שלה היא למצוא בתוך הנוף מקום בעל אנרגיות צ'י שתומכות, מיטיבות ומועילות לאנשים הגרים שם. על פי גישה זו, מיקומו של הבית צריך ליצור מצב בו הוא יהיה מוגן מאחור (למשל הרים) ועם נוף פתוח ללפנים. כמו כן, יש להביא בחשבון את אופן הכניסה לבית, כיוון שהוא הקובע את איכות זרימת האנרגיה בתוכו. אסכולת הצורה התפתחה למה שהיא היום בעיקר באמצעות עבודתו של יאנג יונג סונג, ששימש יועץ ראשי לקיסר בשנת 888 לספירה, ונחשב גם היום כאבי הפנג שואי המודרני.

אסכולת המצפן

על פי אסכולה זו, היקום מורכב מ-8 כיוונים: צפון, דרום, מזרח, מערב, צפון-מזרח, דרום-מערב, דרום-מזרח וצפון-מערב. לכל אדם ארבעה כיוונים הטובים עבורו וארבעה שאינם טובים עבורו. כל אחד צריך להשתדל לגור בבית עם כיוון אישי תומך, לישון בחדר עם מיטה בכיוון שינה מברך, לעבוד ליד שולחן הממוקם בכיוון הטוב שלו וכן הלאה.
אסכולת המצפן היא מורכבת ומרתקת ומשלבת אסטרולוגיה, ייעוד וגורל האדם, לבין המיקום, האתר וכיווני הרוח של הבית. המלומד הסיני וואנג צ'י, נחשב למי שערך את שיטת המצפן ונתפס כבעל השפעה עצומה על התפתחות הפנג שווי.

שיטת שמונת הבתים - השיטה היא חלק מאסכולת המצפן. על פי גישה זו, מחולק כל בית ל-9 חלקים שווים בגודלם. כל אזור, על פי כיוונו, מוגדר לתחום חיים מסוים.

תחומי החיים על פי כיווניהם הם: צפון – קריירה; דרום – מוניטין; מזרח – בריאות ומשפחה; מערב – ילדים והתפתחות; דרום-מזרח – שפע; דרום-מערב – זוגיות ורומנטיקה; צפון-מזרח – לימודים; צפון-מערב – תמיכה חברתית ונסיעות. לפי שיטה זו אנו יודעים ל"הפעיל" את התחומים השונים בחיינו, כדי להשיג חיים הרמוניים ומוצלחים יותר.

אסכולת הכוכב המעופף

זוהי אסכולה מודרנית ומתקדמת יחסית של הפנג שואי, והיא מצרפת את מושג הזמן לסל החישובים והניתוחים שאנו עושים לבית. אסכולה זו פופולרית מאוד בהונג קונג, ולפיה ביום שהניחו את הגג על הבית, כלאו בו סוג מסויים של אנרגיה. לפי הפנג שואי ניתן להעריך אנרגיה זו ע"י סיווג כל אזור בבית, בטכניקת חישוב מסויימת, כאזור בעל כוכבים מסוג זה או אחר.

קומבינציות שונות של כוכבים יתנו תוצאות שונות לאיכות החיים באותו אזור בבית, או בעסק. שיטה זו מאפשרת לצפות ולהעריך מראש, מזל, פוטנציאל והצלחות לאורך החיים בתחומים שונים.

אסכולת המגבעת השחורה

גם זו גישה מודרנית, המקובלת בעיקר באמריקה, אך אינה מקובלת על ידי רוב המאסטרים המסורתיים של הפנג שואי. מי שפיתח אותה הוא פרופסור לין יון, נזיר בודהיסטי שחי היום בארצות הברית. לין יון עוסק רבות בטיהורים אנרגטיים של הבית, בטקסים סימבוליים, וכשהוא מחלק את הבית לתחומי חיים הוא לא עושה זאת בעזרת מצפן אלא על פי מיקום דלת הכניסה לבית או לעסק. אי שימוש במצפן המדעי – עומד בסתירה לאמונה הבסיסית של הפנג שואי הגורסת שאנרגיות שונות מיוחסות לכיוונים שונים. מנסיוני, שיטה זו קלה ונוחה ליישום וניתן לחברה לתורות ה"עידן החדש".

שלכם, חני לוינסון מוסמכת בפנג שואי


 

קישורים נוספים:
למציאת מטפל ו/או יועץ בתחום זה, לחץ כאן
עיצוב ומיקום המטבח בראיית הפנג שואי
לעצב את חדר הילדים
פנג שואי והאהבה
לקבלת אוסף הטיפים הגדול של אלטרנטיבלי ויועצים רוחניים מובילים

לאן ממשיכים מכאן?
מצטרפים לקבלת אוסף הטיפים הגדול של פורטל אלטרנטיבלי ויועצים רוחניים מובילים
אפשר להתייעץ עם מיסטיקנים ויועצים רוחניים בשיחה אישית - עכשיו!
נכנסים לקניון הרוחניות
■ חולקים את המידע עם החברים ברשתות החברתיות
■ לוחצים על כפתור ה Like ומצטרפים לקבוצת הרוחניות הגדולה בישראל בפייסבוק

 

 

ערוצי תוכן

 
 
 
 
 
עמוד זה עוסק בין היתר ב: טיפולי רפואה משלימה, שאלוני אישיות, רפואה סינית, ארומתרפיה, צמחי מרפא, מחשבון קלוריות ודיאטה, הורוסקופ, אסטרולוגיה, מיסטיקה, ויטמינים ובו תוכלו למצוא מידע רב בנושאי בריאות שונים, הגשמה עצמית, התגברות על קשיים, פתרון דילמות ועוד... לרשימת תגיות התוכן
 
 
 

 

 

 

 
ערוצי רפואה משלימה
רפואה משלימה
טיפולי רפואה משלימה
רפואה סינית
ריפוי בצבעים
פרחי באך
דיאטה ותזונה
צמחי מרפא

רפלקסולוגיה
ערוצי רוחניות והגשמה עצמית
רוחניות
יוגה
מדיטציה בדמיון מודרך
מודעות עצמית
יועצים רוחניים
גוף ונפש
פנג שואי
הגשמה עצמית
ערוצי מיסטיקה ואסטרולוגיה
מיסטיקה
אסטרולוגיה
הורוסקופ יומי
קלפי טארוט
נומרולוגיה
קריסטלים ואבני חן
קבלה ומודעות עצמית
קניון רוחניות ומיסטיקה
רדיו רוחני
שימושי
חיפוש מטפל / יועץ רוחני
מטפלים ויועצים - נבחרי החודש
היועצים המובילים של ישראל
▪ 
יעוץ אישי מאסטרולוגים
▪ 
יעוץ אישי מנומרולוגים
▪ 
יעוץ אישי מקוראים בטארוט
▪ 
יעוץ להגשמה עצמית
▪ 
יעוץ אישי ממיסטיקנים
▪ 
יעוץ אישי ברפואה משלימה
▪ 
יעוץ אישי לתזונה והרזיה
▪ 
יעוץ אישי באהבה וזוגיות
▪ 
פתרון חלומות
מי אנחנו I תנאי שימוש ותקנון האתר  I פרסמו באתר  I צור קשר

בקרו גם ב: אתר רפואת שיניים Goodee I אתר פנאי ואורח חיים I אתר קוסמטיקה I