אלטרנטיבלי ראשי

כשרוצים לעשות משהו טוב לגופ-נפש רוח

 
 
 
 
 

 

 

 

 

הקשר שבין קלף האוהבים לסיפור מלחמת טרויה

האם מערכות היחסים שלנו הן אמיתיות או שמא הן שילוב קר של אינטרסים וסיפוק צרכים. מה לא נאמר על אחת המתנות היפות ביותר שהוענקו לנו, בני האדם - היכולת לאהוב ולהרגיש נחשק. קלפי הטארוט שימשו מלכים וקדמונים ומשמשים כיום אנשים רבים ככלי מעמיק לקבלת תשובות לשאלות

מאת: פורטל אלטרנטיבלי, תקוה זך

לקלף האוהבים הנמצא בארקנה הראשית (הסידרה המרכזית) של קלפי הטארוט משמעות רבה בפריסת הקלפים, מכיוון שבקלף זה באים לידי ביטוי דילמות החיים, חיי האהבה האישיים, קבלת תשובות למערכות זוגיות, קריירה, לימודים ועוד.

בתהליך התפתחותנו כאנשים במהלך חיינו הבוגרים, לאחר המפגש עם כל הדמויות החשובות בחיים, מתחילים החוויות וההתנסויות החשובות בחיים, וכמדומני שההתנסות החשובה ביותר או החוויה המלהיבה ביותר היא חווית האהבה. הקלף מדבר על ההתלבטות שבבחירה - הבחירה בין אהבה אמיתית ותאווה - הבחירה בין אהבה קדושה לאהבה טמאה.

חוויה זו והלקח הנלמד באים לביטוי בסיפור המיתולוגי המפורסם ביותר - סיפורה של מלחמת טרויה. סיפורה של מלחמת טרויה הוא סיפור ארוך השזור בסיפורי גבורה ובסיפורי בגידה, ומעורבים בו אלים ובני אנוש. את העילה למלחמה נמצא בסיפור הראשון, הידוע כ-"משפט פאריס".

ומספרת האגדה:

בני האדם הרבים הכבידו על גאיה (האדמה) וזאוס מחליט לעזור לה ולהפחית את מספרם באמצעות מלחמה. הוא מחליט להבעיר מלחמה קשה בין הטרויאנים ליוונים. המעשה מתחיל כאשר למלך טרויה ולאשתו הקאבה נולד בן, פאריס, (אחד מחמישים הבנים שנולדו להם בסך הכל). כאשר נולד פאריס, חולמת אמו חלום מוזר ובו היא יולדת לפיד אש שיובער בשדה. פירושו של החלום לפי הנביא איסקוס, הוא שהילד עתיד להביא לחורבנה של טרויה. בגלל החלום הנורא הזה נזרק התינוק הרך בשדה. התינוק ניצל בנס כאשר דובה אימצה אותו והיניקה אותו במשך חמישה ימים. אחר כך הוא גדל אצל המשרת שהופקד על חיסולו, והפך לרועה. הנער גדל והפך לגבר חזק ויפה תואר, בבגרותו הוא זכה להתקבל חזרה לחצר המלוכה, לאחר ניצחון מרשים בקרב איגרוף נגד אחיו.

אחד הארועים בהם השתתף פאריס, הוא חתונתם של פלאוס ותטיס (נימפת הים). כולם מוזמנים לחתונה חוץ מאריס, אלת הריב והמדון. אריס נעלבת, ובתגובה שולחת תפוח זהב שעליו כתוב "ליפה מכולם". כל אחת משלושת האלות החשובות טוענת לכתר "היפה מכולן"- הרה, אתנה ואפרודיטה. זאוס מטיל על פאריס לשפוט ולהחליט מי היפה מכולן. כאן מתחיל שלב הפיתויים והשוחד: הרה מבטיחה לפאריס מלכות ושלטון על כל אירופה ואסיה. אתנה מבטיחה לו כשרונות של מצביא והצלחות במלחמה, ואילו אפרודיטה מבטיחה לו את היפה בנשות תבל. פאריס מתפתה לאפרודיטה ומעניק לה את תפוח הזהב, והיא עומדת בהבטחתה לתת לו את היפה בנשים, והיא – הלנה.

הלנה היתה בתם של זאוס ולדה, ונודעה ביופיה הרב בכל רחבי יוון. נסיכים רבים ביקשו את ידה מאת אביה החורג, טינדארוס. טינדארוס חשש כי אם יבחר אחד מהם להיות לה לחתן, הרי שהאחרים יתנכלו לו. לכן הכריז שעל כל המחזרים להישבע שכולם יבואו לעזרת חתנה של הלנה אם אי פעם יבחר מישהו לגזול אותה מחתנה. לאחר שכולם נשבעו, בחר טינדארוס את מנלאוס להיות לה לבעל וגם העניק לו את כס המלוכה של ספרטה.

בעקבות הבטחתה של אפרודיטה מגיע פאריס לספרטה שמעבר לים האגאי. שם הוא מתקבל בזרועות פתוחות ע"י מנלאוס והלנה, והם מארחים אותו כיאות למסורת. תשעה ימים מארח מנלאוס את פאריס ואחר כך הוא נאלץ להפליג לכרתים. בו בלילה, פאריס בורח עם הלנה. הלנה, שאינה יכולה לעמוד בקסמו של הצעיר יפה התואר והמרשים, משאירה מאחוריה את בתה ואת ביתה (אבל לוקחת איתה אוצרות רבים) ושניהם יחד חוזרים לטרויה, שם חוגגים להם אנשי העיר חתונה גדולה. כאשר נודע למנלאוס דבר הבריחה, הוא נחפז לאחיו אגממנון, ויוצא בקריאה לכל המחזרים שנשבעו - לאחד כוחות, לאחד את כל צבאות יוון ולצאת למלחמה נגד טרויה ולהשמיד אותה עד עפר.

המלחמה הקשה, הארוכה (יותר מ-10 שנים) והאכזרית הזו שנודעה בשם "מלחמת טרויה" נגרמה כתוצאה מבחירה לא נכונה, גם מצדו של פאריס וגם מצדה של הלנה, שכן שניהם נכנעו לתשוקה. אך האם היתה אהבה אמיתית ביניהם? בסופו של דבר, כאשר פאריס נפצע פצעי מוות הוא מבקש לקחת אותו לנימפה אוינונה, שאיתה חי קודם לכן, ואילו הלנה חוזרת לזרועות מנלאוס לאחר נפילת טרויה.

לסיכום: על כל אחד ואחת מאיתנו קיימת החובה לברר האם אנו נמצאים/ רוצים/ מחפשים אהבת אמת או אהבה אפלטונית / אינטרסנטית, על מנת שנוכל להגשים את משאלות לבנו האמיתיות...

שלכם, תקוה זך.


 

קישורים נוספים:
חפיסת הקלפים שלך
למציאת מטפל ו/או יועץ בתחום זה, לחץ כאן
לקבלת אוסף הטיפים הגדול של אלטרנטיבלי ויועצים רוחניים מובילים

לאן ממשיכים מכאן?
מצטרפים לקבלת אוסף הטיפים הגדול של פורטל אלטרנטיבלי ויועצים רוחניים מובילים
אפשר להתייעץ עם מיסטיקנים ויועצים רוחניים בשיחה אישית - עכשיו!
נכנסים לקניון הרוחניות
■ חולקים את המידע עם החברים ברשתות החברתיות
■ לוחצים על כפתור ה Like ומצטרפים לקבוצת הרוחניות הגדולה בישראל בפייסבוק

 

 

 

 

ערוצי תוכן

 
 
 
 
 
עמוד זה עוסק בין היתר ב: טיפולי רפואה משלימה, שאלוני אישיות, רפואה סינית, ארומתרפיה, צמחי מרפא, מחשבון קלוריות ודיאטה, הורוסקופ, אסטרולוגיה, מיסטיקה, ויטמינים ובו תוכלו למצוא מידע רב בנושאי בריאות שונים, הגשמה עצמית, התגברות על קשיים, פתרון דילמות ועוד... לרשימת תגיות התוכן
 
 
 

 

 

 

 
ערוצי רפואה משלימה
רפואה משלימה
טיפולי רפואה משלימה
רפואה סינית
ריפוי בצבעים
פרחי באך
דיאטה ותזונה
צמחי מרפא

רפלקסולוגיה
ערוצי רוחניות והגשמה עצמית
רוחניות
יוגה
מדיטציה בדמיון מודרך
מודעות עצמית
יועצים רוחניים
גוף ונפש
פנג שואי
הגשמה עצמית
ערוצי מיסטיקה ואסטרולוגיה
מיסטיקה
אסטרולוגיה
הורוסקופ יומי
קלפי טארוט
נומרולוגיה
קריסטלים ואבני חן
קבלה ומודעות עצמית
קניון רוחניות ומיסטיקה
רדיו רוחני
שימושי
חיפוש מטפל / יועץ רוחני
מטפלים ויועצים - נבחרי החודש
היועצים המובילים של ישראל
▪ 
יעוץ אישי מאסטרולוגים
▪ 
יעוץ אישי מנומרולוגים
▪ 
יעוץ אישי מקוראים בטארוט
▪ 
יעוץ להגשמה עצמית
▪ 
יעוץ אישי ממיסטיקנים
▪ 
יעוץ אישי ברפואה משלימה
▪ 
יעוץ אישי לתזונה והרזיה
▪ 
יעוץ אישי באהבה וזוגיות
▪ 
פתרון חלומות
מי אנחנו I תנאי שימוש ותקנון האתר  I פרסמו באתר  I צור קשר

בקרו גם ב: אתר רפואת שיניים Goodee I אתר פנאי ואורח חיים I אתר קוסמטיקה I