אלטרנטיבלי ראשי

כשרוצים לעשות משהו טוב לגופ-נפש רוח

 
 
 
 
 

 

 

 

 

צבע הכסף: על הקשר בין הכרה חברתית, כסף ומפלס החרדה
לכאורה, אנשים עשירים אמורים להיות שמחים ומאושרים בחלקם, וחלקם אכן כן. שמחים וטובי לב ומסתפקים במה שקיבלו בגלגול הזה. אולם ניתן לראות כי רוב העשירים אינם חשים שמחה ורוגע

מאת: פורטל אלטרנטיבלי, רונית גלילי

אנו נולדים עם הצורך הבסיסי בהכרה – תינוק בן יומו יודע שכאשר הוא יבכה הוריו ישימו לב אליו ויספקו לו את צרכיו הבסיסיים ביותר. ילדים קטנים חשים את ההכרה דרך הכוח הפיסי - הילד החזק הוא השולט והוא מלך הגן. בגיל העשרה היופי הוא בעל התפקיד המרכזי במשחק ההכרה החברתי. לעומת זאת, בגילאים בוגרים יותר שם המשחק הוא הכסף. מי שיש לו כסף יכול להשיג כמעט הכל - "בעל המאה הוא בעל הדעה".

הצורך שלנו להרגיש נחוצים ו"שווים" נובע ממרכז האנרגיה הבסיסי הוא צ'אקרת השורש או בשמה הנוסף, צ'אקרת הבסיס - הראשונה בסולם הצ'אקרות. יכולת הבחירה במקום עבודה, מגורים ובזוגיות נובעת מצ'אקרת הבסיס.

באמצעות הכסף אפשר לקנות נוחיות, הרגשה טובה, בריאות, יופי, השכלה רחבה, חברים ובעיקר תחושת שייכות ונחיצות: "אני מרוויח טוב, משמע אני שווה", "אני שווה משמע אני נחוץ". "אני נחוץ משמע אני חשוב - ואני חשוב, משמעו שאני קיים". כל עוד אני קיים, אוכל להתרחק מהפחדים הקיומיים שלי והפחד הבסיסי שלנו ביותר הוא המוות. המוות הוא מסתורי ואין לנו כל שליטה עליו.

כאשר אנו מייצרים כסף וצורכים מוצרים עדכניים, צוברים עוד רכוש ועוד נכסים אנו חשים בשליטה על המצב ותחושת האי בהירות וחוסר הוודאות לגבי נושאים שאינם בשליטתנו מתפוגגת לזמן מה. באופן כללי ניתן לומר שאנשים בעידן הנוכחי עשירים יותר לעומת אלו שחיו במאות שעברו והם חיים יותר בנוחות מבעבר. עושר הוא עניין יחסי.

על פי המקורות ראשי תיבות של עשיר הן: עיניים שיניים ידיים רגליים: ברגע שלאדם יש שתי עיניים ("החכם עיניו בראשו"), שיניים בשביל לאכול וגם לאכוף את החוק כך שיהיה "חוק עם שיניים", ידיים על מנת לעבוד בעבודת כפיים וליצור איתן דברים טובים ורגליים בשביל לשאתו בשבילי החיים. אז, לא נותר לו לאדם, אלא לברך על היותו עשיר בבריאות וביכולות התמודדות.

המילה יד שווה בגימטריה ל-14 יד ועוד יד יוצרות את המילה ידיד. 14 כפול שתיים שווה 28 שזה כח. כלומר לתת יד לידיד נותן לשנינו הרבה כח להתגבר על תלאות החיים כאשר הן מגיעות. הרגליים מורגלות כבר במשא ובמסע שלנו ואם המעמסה לא תכביד יתר על המידה נוכל לשמור על עמידה זקופה ואיתנה גם בעיתות משבר.

מי רוצה את קרבתי ולמה
לכאורה, אנשים עשירים אמורים להיות שמחים ומאושרים בחלקם, וחלקם אכן כן. שמחים וטובי לב ומסתפקים במה שקיבלו בגלגול הזה. אולם ניתן לראות כי רוב העשירים אינם חשים שמחה ורוגע. ברגע שהם יושבים על סכומי עתק, שם המשחק יהיה זהירות ולעיתים גם חשדנות:
מי רוצה את קרבתי ולמה?
האם בזכות אופיי המלבב יש סביבי המון?
או שמא את כל זאת רק עושה הממון?!
ומן הסתם מה שכבר יש לי צריך לשמור עליו מכל משמר
שלא ייגנב ולא יאבד כי מי יודע מה יקרה מחר
יש לברור כמובן את זרם הנכנסים לביתי
כי מי שיש לו הרבה נכסים
צריך לבדוק את מהות היחסים
ובעצם מי פה באמת איתי?

קשה ליהנות מהחיים כשמפלס החרדה גובר. כמו בכל דבר בחיים, מודעות תחליף את שם המשחק הנוכחי. במקום זהירות וחשדנות, נשים את הדגש על חדשנות בתפישה. נחליף את היותנו זהירים ואז פנינו יאירו מאושר (גם עושר לא יזיק) ונהיה קורנים וזוהרים. כלומר חדשנות במקום חשדנות וזוהרים במקום זהירים.

אם נבחר בדרך הישר ונעשה מצוות ומעשים טובים, בעיקר מתן בסתר (וזאת על מנת שלא להלבין את פני הנזקקים) הרי ששכרנו לצדנו והאון וגם ההון נמצאים הם בידינו.


 

קישורים נוספים:
רונית גלילי
לקבלת ייעוץ אישי מרונית - הכנסו לפורום אלטרנטיבלי
לקבלת אוסף הטיפים הגדול של אלטרנטיבלי ויועצים רוחניים מובילים
מוזיקת עידן חדש מרגיעה
תמצית טבעית אנרגטית להרגעה כללית של הגוף ממצבי לחץ
למציאת מטפלים בתחום ולקבלת ייעוץ אישי - לחצו כאן

 

לאן ממשיכים מכאן?
מצטרפים לקבלת אוסף הטיפים הגדול של פורטל אלטרנטיבלי ויועצים רוחניים מובילים
אפשר להתייעץ עם מיסטיקנים ויועצים רוחניים בשיחה אישית - עכשיו!
נכנסים לקניון הרוחניות
■ חולקים את המידע עם החברים ברשתות החברתיות
■ לוחצים על כפתור ה Like ומצטרפים לקבוצת הרוחניות הגדולה בישראל בפייסבוק

 

ערוצי תוכן

 
 
 
 
 
עמוד זה עוסק בין היתר ב: טיפולי רפואה משלימה, שאלוני אישיות, רפואה סינית, ארומתרפיה, צמחי מרפא, מחשבון קלוריות ודיאטה, הורוסקופ, אסטרולוגיה, מיסטיקה, ויטמינים ובו תוכלו למצוא מידע רב בנושאי בריאות שונים, הגשמה עצמית, התגברות על קשיים, פתרון דילמות ועוד... לרשימת תגיות התוכן
 
 
 

 

 

 

 
ערוצי רפואה משלימה
רפואה משלימה
טיפולי רפואה משלימה
רפואה סינית
ריפוי בצבעים
פרחי באך
דיאטה ותזונה
צמחי מרפא

רפלקסולוגיה
ערוצי רוחניות והגשמה עצמית
רוחניות
יוגה
מדיטציה בדמיון מודרך
מודעות עצמית
יועצים רוחניים
גוף ונפש
פנג שואי
הגשמה עצמית
ערוצי מיסטיקה ואסטרולוגיה
מיסטיקה
אסטרולוגיה
הורוסקופ יומי
קלפי טארוט
נומרולוגיה
קריסטלים ואבני חן
קבלה ומודעות עצמית
קניון רוחניות ומיסטיקה
רדיו רוחני
שימושי
חיפוש מטפל / יועץ רוחני
מטפלים ויועצים - נבחרי החודש
היועצים המובילים של ישראל
▪ 
יעוץ אישי מאסטרולוגים
▪ 
יעוץ אישי מנומרולוגים
▪ 
יעוץ אישי מקוראים בטארוט
▪ 
יעוץ להגשמה עצמית
▪ 
יעוץ אישי ממיסטיקנים
▪ 
יעוץ אישי ברפואה משלימה
▪ 
יעוץ אישי לתזונה והרזיה
▪ 
יעוץ אישי באהבה וזוגיות
▪ 
פתרון חלומות
מי אנחנו I תנאי שימוש ותקנון האתר  I פרסמו באתר  I צור קשר

בקרו גם ב: אתר רפואת שיניים Goodee I אתר פנאי ואורח חיים I אתר קוסמטיקה I