אלטרנטיבלי ראשי

כשרוצים לעשות משהו טוב לגופ-נפש רוח

 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

רפלקסולוגיה
בראשית המאה העשרים, בשנת 1913 הובאה רפלקסולוגיה לעולם המערבי ע"י ד"ר פיצג'רלד, רופא אמריקאי, שהשתמש ב"תראפיית אזור" לשכך כאבים במספר מקומות בגוף.

מאת: פורטל אלטרנטיבלי, סוזנה גרינהוס

מבוא

רפלקסולוגיה היא שיטה לאבחון וטיפול בבעיות ותופעות פיסיות, אנרגטיות ורגשיות-מנטליות. מקור השם רפלקסולוגיה מהמילה השתקפות. העקרון המנחה את תורת הרפלקסולוגיה הוא שלכל איבר בגוף, קיימת נקודה מקבילה בכפות הרגליים ולחיצה או עיסוי או טיפול בנקודה הנכונה בכף הרגל, תשפיע על האיבר המקביל בגוף.

הטיפול דרך כפות הרגליים נחשבת שיטה עתיקה ביותר. הוראות וציורים שמנחים איך וכיצד לטפל בכפות הרגליים התגלו כבר בציורי קיר במצרים העתיקה. כמו כן הטיפול הרפלקסולוגי היה נפוץ מאוד בהודו והשימוש בהליכה על משטחים לא ישרים וחול היוו חלק מהטיפול שהיה מקובל בתרבויות רבות. כאשר גילתה האנושות את הנעליים, נותק הקשר הישיר שלנו עם הקרקע ועם האנרגיות שהיא מעבירה לגוף וכמו כן העיסוי הישיר שכפות הרגליים קיבלו מהליכה בטבע נפסק.

בראשית המאה העשרים, בשנת 1913 הובאה רפלקסולוגיה לעולם המערבי ע"י ד"ר פיצג'רלד, רופא אמריקאי, שהשתמש ב"תראפיית אזור" לשכך כאבים במספר מקומות בגוף. בתחילה עולם הרפואה לא קיבל את תאוריית הרפלקסולוגיה אך לאחר מספר שנים, עם גידול במספר המטפלים שמצאו בשיטה יעילות גבוהה תורת הרפלקסולוגיה החלה לשמש כרפואה משלימה ובשנים האחרונות היא תופסת מקום נכבד גם בטיפול לבעיות פיסיות, כטיפול מונע לבעיות גיל המעבר ובעיות מנטליות.

הטיפול הרפלקסולוגי מתאים לבעיות רבות ומגוונות כגון: בעיות בדרכי הנשימה, מערכת השתן, טיפול בדכאונות, חרדות, ,מתחים, עייפות כרונית, כאבי פרקים, כאבי גב, גפיים ועוד.

כיצד עובדת הרפלקסולגיה ?

הלחץ המופעל על כפות הרגליים, יוצר תשדורת דרך מערכת העצבים ההיקפית, משם עובר השדר למערכת העצבים המרכזית, המקום שהוא מעובד בו בחלקים שונים של המוח. השדר מעביר שידור לאיברים הפנימיים להקצות את ההתאמות הדרושות בדלק וחמצן, ולבסוף התגובה מותאמת ונשלחת למערכת המוטורית. המסר מוזן הלאה כדי להתאים את טון הגוף או את רמת המתח הכללית.

כיצד מתבצע הטיפול ?

הטיפול הרפלקסולוגי נעשה כאשר המטופל בדרך כלל בתנוחת שכיבה נוחה, בלבוש מלא. הטיפול נעשה באמצעות עיסוי ולחיצות בנקודות המייצגות את האיברים בגוף המטופל, כך משתחררות חסימות אנרגטיות והגוף יכול להרפא.

הטיפול אורך בין חצי שעה לשעה כאשר משך הזמן ונקודות הלחיצה משתנות בין מטופל למטופל. המטפל יפעיל לחץ, מתיחה ושחרור על כל כף הרגל כאשר הוא ישתמש בתנועות מתודיות לשחרור הלחצים ואיזון הגוף. לאחר הטיפול המטופל ירגיש תחושת נינוחות, לאחר מספר טיפולים מדווחים מטופלים רבים על שיפור בריכוז, ירידה במתח ובלחצים ובשיפור בעיות תפקוד שסבלו מהם.

קיימים מטפלים הנעזרים במהלך הטיפול גם בשמנים, הדעות חלוקות על יעילות השימשו בשמנים והטיפול המסורתי הוא ללא שמנים.

התפתחות הרפלקסולוגיה

כיום ישנם מטפלים רבים המשלבים את הטיפול הרפלקסולוגי בטיפול משולב להרגעה ואיזון הגופ-נפש, מטפלים רבים נעזרים בקריסטלים לאיזון, מדיטציות, עיסוי שוודי וטכניקות אנרגטיות כגון הילינג, שיאצו וריפוי בצבע (אורא-סומה) בכדי להשלים את הטיפול הרפלקסולוגי ולהאריך את תקופת השפעתו.

באהבה. 

קישורים נוספים:
למציאת מטפל ו/או יועץ בתחום זה, לחץ כאן
דיסקים ליצירת אווירה רוחנית, רומנטית ולשיפור מצב המודעות
לקבלת אוסף הטיפים הגדול של אלטרנטיבלי ויועצים רוחניים מובילים

 

לאן ממשיכים מכאן?
מצטרפים לקבלת אוסף הטיפים הגדול של פורטל אלטרנטיבלי ויועצים רוחניים מובילים
אפשר להתייעץ עם מיסטיקנים ויועצים רוחניים בשיחה אישית - עכשיו!
נכנסים לקניון הרוחניות
■ חולקים את המידע עם החברים ברשתות החברתיות
■ לוחצים על כפתור ה Like ומצטרפים לקבוצת הרוחניות הגדולה בישראל בפייסבוק

 

 

ערוצי תוכן

 
 
 
 
 
עמוד זה עוסק בין היתר ב: טיפולי רפואה משלימה, שאלוני אישיות, רפואה סינית, ארומתרפיה, צמחי מרפא, מחשבון קלוריות ודיאטה, הורוסקופ, אסטרולוגיה, מיסטיקה, ויטמינים ובו תוכלו למצוא מידע רב בנושאי בריאות שונים, הגשמה עצמית, התגברות על קשיים, פתרון דילמות ועוד... לרשימת תגיות התוכן
 
 
 

 

 

 

 
ערוצי רפואה משלימה
רפואה משלימה
טיפולי רפואה משלימה
רפואה סינית
ריפוי בצבעים
פרחי באך
דיאטה ותזונה
צמחי מרפא

רפלקסולוגיה
ערוצי רוחניות והגשמה עצמית
רוחניות
יוגה
מדיטציה בדמיון מודרך
מודעות עצמית
יועצים רוחניים
גוף ונפש
פנג שואי
הגשמה עצמית
ערוצי מיסטיקה ואסטרולוגיה
מיסטיקה
אסטרולוגיה
הורוסקופ יומי
קלפי טארוט
נומרולוגיה
קריסטלים ואבני חן
קבלה ומודעות עצמית
קניון רוחניות ומיסטיקה
רדיו רוחני
שימושי
חיפוש מטפל / יועץ רוחני
מטפלים ויועצים - נבחרי החודש
היועצים המובילים של ישראל
▪ 
יעוץ אישי מאסטרולוגים
▪ 
יעוץ אישי מנומרולוגים
▪ 
יעוץ אישי מקוראים בטארוט
▪ 
יעוץ להגשמה עצמית
▪ 
יעוץ אישי ממיסטיקנים
▪ 
יעוץ אישי ברפואה משלימה
▪ 
יעוץ אישי לתזונה והרזיה
▪ 
יעוץ אישי באהבה וזוגיות
▪ 
פתרון חלומות
מי אנחנו I תנאי שימוש ותקנון האתר  I פרסמו באתר  I צור קשר

בקרו גם ב: אתר רפואת שיניים Goodee I אתר פנאי ואורח חיים I אתר קוסמטיקה I